☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata]

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Đąŋģęŗ •
Membru Activ
Membru Activ
Đąŋģęŗ •


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 580
Puncte Puncte : 701
Reputatie Reputatie : 29
Varsta : 28

Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata] Empty
MesajSubiect: Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata]   Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata] Icon_minitimeJoi Oct 13, 2011 11:38 am

Serialul este un remake de succes al cărților de benzi desenate cu același nume din Japonia. El spune povestea lui Jan-di, care este o tânără foarte deșteaptă, cu un puternic simț al dreptății, plină de energie, dar foarte săracă.

Jan se transferă, dintr-un accident, la un liceu renumit, unde se împrietenește rapid cu patru băieți frumoși și bogați. Situația se complică în momentul în care liderul „Flower Four” (F4), Gu Jun-pyo, se îndrăgostește de Jan-di. El este liderul F4 și unul dintre moștenitorii imperiului Sinhwa Group.

În spatele aroganței și a snobismului se ascunde un tânăr timid în preajma fetelor, cu o fire romantică. Cu toate acestea, Gu Jun-pyo reușește să o cucerească pe Jan-Di cu dragostea lui sinceră.


Cam aceasta ar fi povestea. Nu am citit manga, iar serialul acum il vizionez, sunt pe la episodul trei caci trebuie sa.l vizionez la tv [damn pc]. Oricum, Kim Hyun Joong arata super, in special parul lui 8-> Dar ce tot spun? Toti patru arata bine si nu mi.ar fi rusine cu ei daca ar fi prietenii mei ;> [vise]. In principiu, iti dai seama de la inceput ca fata se va indragosti de baiatul rau, doar "de la ura la dragoste e un singur pas" [cam adevarata in unele situatii] si "cine se tachineaza se iubeste" [o stiu din viata reala.] , insa sper sa ramana cu Ji Hoo, e mai dragut si mai bun [parul ala 8->].
Anyway, poate fi vizionat de luni pana vineri, de la ora 17:30 pana la 19:00, si in reluare dimineata pe la 03:30, daca nu ma insel. S.a ajuns la episodul ... ati ghicit, trei, adica maine este al treilea episod. Ma rog, astept pareri de la cei care au vazut serialul.
Sus In jos
http://dirtwhispering.wordpress.com/
Renesmee
Membru Activ
Membru Activ
Renesmee


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Varsator
Mesaje Mesaje : 831
Puncte Puncte : 883
Reputatie Reputatie : 36
Varsta : 27

Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata] Empty
MesajSubiect: Re: Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata]   Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata] Icon_minitimeVin Oct 14, 2011 11:58 am

Vai, ce tare mi`a batut inima cand am citit titlul ! De mult ma batea gandul sa scriu despre el pe forum, dar niciodata n`am avut timp.
Deci este un film superb, l`am vazut vara aceasta pe internet. Este drama mea preferata [ acesta si Iljimae, o sa fac un topic despre acea drama. :D ]

Si mie mi`a placut la inceput de Ji Hoo , si mereu cand Gu Jun Pyo se apropia de Jan Di imi spuneam in minte " ramai pe loc, vezi`ti de treburile tale ~X( ] dar dupa am inceput sa vreau exact opusul.

Apropo, in drama, Jan Di nu era de fapt " batuta`n cap " ? :D Eu asa am inteles:-?? .
Sus In jos
Đąŋģęŗ •
Membru Activ
Membru Activ
Đąŋģęŗ •


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 580
Puncte Puncte : 701
Reputatie Reputatie : 29
Varsta : 28

Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata] Empty
MesajSubiect: Re: Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata]   Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata] Icon_minitimeVin Oct 14, 2011 12:18 pm

... la ce te referi cand spui "batuta'n cap" ? Se poate interpreta in diferite moduri de aceea intreb.

Ji Hoo o sa fie mereu preferatul meu 'cuz ii ador parul si felul in care arata, plus ca este diferit de ceilalti, desi trebuie sa recunosc ca toti patru sunt super extra meha kawaii, in special cel cu parul negru, scurt [Yu .... i.am uitat numele x.x]
Sus In jos
http://dirtwhispering.wordpress.com/
Renesmee
Membru Activ
Membru Activ
Renesmee


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Varsator
Mesaje Mesaje : 831
Puncte Puncte : 883
Reputatie Reputatie : 36
Varsta : 27

Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata] Empty
MesajSubiect: Re: Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata]   Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata] Icon_minitimeVin Oct 14, 2011 12:23 pm

adica .. proasta. xD :D
Toti se ia de IQ`ul ei in drama. :))

Si sincer mie`mi place de toti 3 la fel de mult
[ Gu Jun Pyo - nume real : Lee Min Ho ,
Song Woo Bin - nume real : Kim Joon si
So Yi Jung - nume real : Kim Bum ]. Este dragut si Yoon Ji Hoo - nume real : Kim Hyun Joong. De fapt este adorabil, insa nu`mi place mie prea mult personajul din BOF. :d Imi place mai mult de el cand are parul scurt. :))
Sus In jos
Đąŋģęŗ •
Membru Activ
Membru Activ
Đąŋģęŗ •


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 580
Puncte Puncte : 701
Reputatie Reputatie : 29
Varsta : 28

Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata] Empty
MesajSubiect: Re: Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata]   Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata] Icon_minitimeVin Oct 14, 2011 12:29 pm

Pai da, ea este putin mai "necoapta" so nu e prea inteligenta, dar asta e ceea ce face drama [era sa spun anime'ul] mai interesanta.

Asa,Yi Jung il chema ;x Ahh cat de cute poate fi si acest tip, imi vine sa.l mananc cu inghetata :]] Si ... la toate pers. imi place faptul ca au ochii negrii ;x
Sus In jos
http://dirtwhispering.wordpress.com/
Renesmee
Membru Activ
Membru Activ
Renesmee


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Varsator
Mesaje Mesaje : 831
Puncte Puncte : 883
Reputatie Reputatie : 36
Varsta : 27

Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata] Empty
MesajSubiect: Re: Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata]   Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata] Icon_minitimeVin Oct 14, 2011 12:51 pm

Yep. :P Este adorabil, imi place mult zambetul sau inocent ^^ .
Un asiatic nu`i asiatic 100% daca nu are ochii negri si parul tot negru[ ma rog, lasand deoparte posibilitatea ca el/ea sa se casatoreasca cu o pers tot cu ochii si parul negru, straina.. ] . :D Cel putin asa scria pe undeva.
Sus In jos
Đąŋģęŗ •
Membru Activ
Membru Activ
Đąŋģęŗ •


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 580
Puncte Puncte : 701
Reputatie Reputatie : 29
Varsta : 28

Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata] Empty
MesajSubiect: Re: Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata]   Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata] Icon_minitimeVin Oct 14, 2011 11:53 pm

Asta chiar nu am mai auzit'o :]] Btw, spuneai ca ai vazut tot serialul, nu? Spune'mi si mie cu cine ramane Jan Di? In general, mi'ar placea sa ramana cu "the bad boy", insa acum mi'am schimbat parerea, cel putin pentru acesta drama.
Btw, nu te amuza frica de insecte a lui Jun Pyo? :]] Pe mine ma distreaza intodeauna :]]
Sus In jos
http://dirtwhispering.wordpress.com/
Sou
Membru Forum
Membru Forum
Sou


Element : Water
Sex Sex : feminin
Mesaje Mesaje : 23
Puncte Puncte : 25
Reputatie Reputatie : 0

Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata] Empty
MesajSubiect: Re: Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata]   Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata] Icon_minitimeDum Apr 15, 2012 7:59 am

Iubesc drama şi asta şi varianta japoneză [la aia am râs mult..]
Revenind, JanDi era epică şi faţa o ajuta mult iar JunPyo ..uhmm îmi plăceau cârlionţii lui deşi nu l-am agreat din prima pe actor. Mi-au plăcut F4 şi relaţia lor cu JanDi. Bine, sunt Hyun Joong biased şi mi-a plăcut de Ji Hu :3 şi apoi mai spre sfârşit aveam ce aveam cu Yi Jeong even though he's a player. Dar povestea a fost drăguţă şi cuplul chiar mi-a plăcut deşi erau...baka heeh. /laughs
Sus In jos
● Lene
Moderator
Moderator
● Lene


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Capricorn
Mesaje Mesaje : 362
Puncte Puncte : 434
Reputatie Reputatie : 15
Varsta : 27

Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata] Empty
MesajSubiect: Re: Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata]   Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata] Icon_minitimeSam Iun 02, 2012 10:51 pm

Yuoi~ Ce mi-a placut serialul. Pacat ca s-a terminat repede. A fost amuzant :3
Nu mi-a prea placut de cretu.. Parca era mai cute roscatul =]]
Dar in final ramasese cu cretu... FIRAR! Oricum, merita vazut! <3
Sus In jos
http://myplace.forumgratuit.ro/
Continut sponsorizat





Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata] Empty
MesajSubiect: Re: Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata]   Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata] Icon_minitime

Sus In jos
 
Boys over flowers [sau, in romana, Baieti de bani gata]
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Bani si suferinta !
» "Good Boys Never Die" [+12 . +18]
» Hellău boys/girls!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: Θ Discut libere Θ :: Θ Tv Θ :: Seriale-
Mergi direct la: