☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Hellsing

In jos 
+2
★♥Alexia Maria♥★
Elyy
6 participanți
AutorMesaj
Elyy
Membru Activ
Membru Activ
Elyy


Element : Lighting
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Taur
Mesaje Mesaje : 406
Puncte Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 30
Varsta : 26

Hellsing  Empty
MesajSubiect: Hellsing    Hellsing  Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 5:52 am

Hellsing (ヘルシング Herushingu?) este o serie manga și anime scrisă și ilustrată de Kouta Hirano. A apărut în revista Young King Ours în 1997 și continuă și astăzi. Capitolele individuale sunt colectate și publicate sub forma de volume tankōbon de către Shōnen Gahosha, din Septembrie 2008 fiind publicate 10 volume. Hellsing urmărește eforturile misteriosei și secretei Organizatii Hellsing, de a elimina vampiri, zombie denumiți "ghouli", și alți inamici de natură supernaturală care amenință Regatul Unit.

Seria manga este licențiată pentru publicarea în Engleză în America de Nord de Dark Horse Comics, în Australia și Noua Zeelandă de Madman Entertainment, și în Singapore de Chuang Yi. În 2001, Hirano a început să publice capitole dintr-o serie prolog, Hellsing: The Dawn, în ediții speciale ale Young King OURs, cu șase capitole publicate până în Septembrie 2008.

O serie anime cu acelaș nume a fost produsă de Gonzo. Având ca directed pe Umanosuke Iida, seria a fost bazată pe manga, dar a folosit un scenariu de Chiaki Konaka și este diferită de manga în ceea ce privește intriga, deși folosește aceleași personaje și un desing al acestora asemănător cu manga. Cuprinzând 13 episoade, a fost difuzată în Japonia pe Televiziunea Fuji între 10 Octombrie, 2001 și 16 Ianuarie, 2002. Un original video animation (OVA) intitulat Hellsing Ultimate este produs de Satelight și Geneon. Primul episod a fost lansat pe 22 Ianuarie, 2006, seria OVA urmărind povestea din manga mai bine decât prima serie. Din 23 Septembrie, 2008, patru episoade au fost lansate, cu un al 5-lea programat pentru 24 Octombrie, 2008.

deci am vazut acest anime, si ma lasat cu gura cascata, mi-a placut la nebunie, oo foostt pliin de sange :x , suspans si oameni morti, exact asa cum imi place mie, Alucard (Dracula scris invers) este personajul meu preferat :x, imi place cum este omorat, si apoi invie iar, si air moare si tot aja :=):, astept si parerile voastre :)
Sus In jos
★♥Alexia Maria♥★
Membru Premiat
Membru  Premiat
★♥Alexia Maria♥★


Element : Ice
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 887
Puncte Puncte : 1067
Reputatie Reputatie : 6
Varsta : 26

Hellsing  Empty
MesajSubiect: Re: Hellsing    Hellsing  Icon_minitimeMar Oct 18, 2011 11:47 am

Da, este un anime interesant dar uneori ma speria la maxim. Era tare cand Alucard se prefacea ca moare, apoi se trezea, incepea sa rada ca istericul si isi invingea adversarul. Dar imi place mult si de Victoria. Hellsing  1508216586
Sus In jos
http://animelove.forumactual.com/
ZuZa_Roxa
Membru Activ
Membru Activ
ZuZa_Roxa


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 1241
Puncte Puncte : 1459
Reputatie Reputatie : 69
Varsta : 27

Hellsing  Empty
MesajSubiect: Re: Hellsing    Hellsing  Icon_minitimeSam Oct 22, 2011 6:44 am

Pai cred ca o sal vizionez , pana acum nu lam vazut :geek:
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
Lollipop Girl
Membru Forum
Membru Forum
Lollipop Girl


Element : Machine
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Rac
Mesaje Mesaje : 43
Puncte Puncte : 83
Reputatie Reputatie : 2
Varsta : 27

Hellsing  Empty
MesajSubiect: Re: Hellsing    Hellsing  Icon_minitimeSam Oct 22, 2011 8:43 am

Pacat ca are putine episoade Hellsing  1370837069 a si da mi-a pacut ,povestea e foarte tare :D.

peacolishi te tzuk
Sus In jos
ZuZa_Roxa
Membru Activ
Membru Activ
ZuZa_Roxa


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 1241
Puncte Puncte : 1459
Reputatie Reputatie : 69
Varsta : 27

Hellsing  Empty
MesajSubiect: Re: Hellsing    Hellsing  Icon_minitimeSam Oct 22, 2011 11:01 pm

Pai nui nimic recuperez ef
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
Đąŋģęŗ •
Membru Activ
Membru Activ
Đąŋģęŗ •


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 580
Puncte Puncte : 701
Reputatie Reputatie : 29
Varsta : 28

Hellsing  Empty
MesajSubiect: Re: Hellsing    Hellsing  Icon_minitimeMier Oct 26, 2011 11:07 am

Inainte cand auzeam de Hellsing nu ma facea nimic curioasa, insa cand am vazut un episod am inceput sa admir scenele, in special fazele care implicau sange. Unii spun ca e horror, insa mie nu mi se pare, defapt nu am vazut inca un anime care sa ma ingrozeasca. Oricum, daca nu ai urmarit anime'ul ar trebui sa'l vizionezi, e chiar funny.
Sus In jos
http://dirtwhispering.wordpress.com/
вüвü ๏ ̯͡๏
Administrator
Administrator
вüвü ๏ ̯͡๏


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 824
Puncte Puncte : 912
Reputatie Reputatie : 30
Varsta : 26

Hellsing  Empty
MesajSubiect: Re: Hellsing    Hellsing  Icon_minitimeVin Apr 20, 2012 12:10 pm

Lam vazut pe Animax o data si chiar aveti dreptate va lasa cu gura cascata este super si merita vazut :hearts:
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
Continut sponsorizat





Hellsing  Empty
MesajSubiect: Re: Hellsing    Hellsing  Icon_minitime

Sus In jos
 
Hellsing
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: Θ Discut libere Θ :: Θ Discutii despre anime-urile noastre preferate ! Θ-
Mergi direct la: