☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Care a fost primul tau anime vizionat?

In jos 
+17
вüвü ๏ ̯͡๏
I <3 Foxxy
Rina
Catsz
Psycho
Kimera
AnimeFun
deLL Nu Vreau. <3
lee
● Lene
Klau
Suzi
.allii.
ZuZa_Roxa
Đąŋģęŗ •
Lollipop Girl
Elyy
21 participanți
AutorMesaj
Elyy
Membru Activ
Membru Activ
Elyy


Element : Lighting
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Taur
Mesaje Mesaje : 406
Puncte Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 30
Varsta : 26

Care a fost primul tau anime vizionat? Empty
MesajSubiect: Care a fost primul tau anime vizionat?   Care a fost primul tau anime vizionat? Icon_minitimeJoi Oct 20, 2011 10:44 am

bunn deci primul mu anime vizionat a fost Shaman King (regela shaman) bine ca pe vremea aia nici nu stiam ce e ala anime, tot ce stiam era ca imi placea, multa lumea ma critica ca vezi doamne e desene de baiati sau mai stiu eu ce dar mie nu imi pasa, tot ma uitam.



ahh cate amintiri trezeste in mine melodia asta :x, imi aduc si acum aminte cum statea noaptea pana tarziu si ma uitam la el, daca pierdeam un episod, pfoaii faceam ca trenu :))
cred ca ma voi apuca sa revizionez acest anime, desii il iubeam nu imi mai aduc aminte prea multe din el :)
Sus In jos
Lollipop Girl
Membru Forum
Membru Forum
Lollipop Girl


Element : Machine
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Rac
Mesaje Mesaje : 43
Puncte Puncte : 83
Reputatie Reputatie : 2
Varsta : 27

Care a fost primul tau anime vizionat? Empty
MesajSubiect: Re: Care a fost primul tau anime vizionat?   Care a fost primul tau anime vizionat? Icon_minitimeVin Oct 21, 2011 5:45 am

Bunaaaaaa primul meu anime din cate imi aduc aminte a fost Yu Yu Hakusho.Am avut norocul sa il vad atunci cam de pe la primele episoade si sincer i-a placut foarte mult.Il urmaream impreuna cu o vara de-a mea ,ajungand in cele din urma sa ne ,,certam,, pe tema care e cel mai bun si cel mai puternic dintre Yusuke si Hiei.Oricum acest anime merita vizionat indiferent de ce varsta ai .

pecolishi te tzuk
Sus In jos
Đąŋģęŗ •
Membru Activ
Membru Activ
Đąŋģęŗ •


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 580
Puncte Puncte : 701
Reputatie Reputatie : 29
Varsta : 28

Care a fost primul tau anime vizionat? Empty
MesajSubiect: Re: Care a fost primul tau anime vizionat?   Care a fost primul tau anime vizionat? Icon_minitimeVin Oct 21, 2011 11:08 am

Hmm primul meu anime vizionat? Ahh trecuse ceva vreme de atunci, iar cum eu stau cam foarte prost cu memoria o sa enumar trei care se afla printre primele : Shaman King, Dragon Ball, Yu Gi Oh GX ah, da si Yu Yu Hakusho [cu asta fiind patru animeuri enumerate]. Hmm ... mi'au placut toate, unele mai mult decat celelalte, desi Yu Gi Oh GX si Shaman King sunt printre preferatele de atunci. Grafica si coloana sonora erau super la ambele, la celelalte ... sa zicem ca [,] calitatea nu era la fel de buna ca la acestea. In fine, in mare.mi mai amintesc despre ce era vorba in toate, desi DB e cam in ceata. Bine ca am dvd'uri cu el :]] desi e in spaniola, ma descurc.
Sus In jos
http://dirtwhispering.wordpress.com/
ZuZa_Roxa
Membru Activ
Membru Activ
ZuZa_Roxa


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 1241
Puncte Puncte : 1459
Reputatie Reputatie : 69
Varsta : 27

Care a fost primul tau anime vizionat? Empty
MesajSubiect: Re: Care a fost primul tau anime vizionat?   Care a fost primul tau anime vizionat? Icon_minitimeSam Oct 22, 2011 7:00 am

Cred ca primul chiar a fost Shaman King sau Inuyasa nu sunt sigura totusi miau placut amandoua ef
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
.allii.
Membru V.I.P
Membru V.I.P
.allii.


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 655
Puncte Puncte : 707
Reputatie Reputatie : 24
Varsta : 26

Care a fost primul tau anime vizionat? Empty
MesajSubiect: Re: Care a fost primul tau anime vizionat?   Care a fost primul tau anime vizionat? Icon_minitimeSam Oct 22, 2011 10:51 am

cred ca primul meu anime a fost daca nu ma insel Shaman King .... Nu prea imi amintesc ,dar oricum a fost printre primele okay
Sus In jos
Suzi
Membru Nou
Membru Nou
Suzi


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 15
Puncte Puncte : 21
Reputatie Reputatie : 0
Varsta : 25

Care a fost primul tau anime vizionat? Empty
MesajSubiect: Re: Care a fost primul tau anime vizionat?   Care a fost primul tau anime vizionat? Icon_minitimeJoi Oct 27, 2011 8:33 am

Primul a fost Mew Mew Power pe Romantica =))
Sus In jos
Klau
Cronicar Dramatic
Cronicar Dramatic
Klau


Element : Water
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Pesti
Mesaje Mesaje : 2751
Puncte Puncte : 2805
Reputatie Reputatie : 7
Varsta : 27

Care a fost primul tau anime vizionat? Empty
MesajSubiect: Re: Care a fost primul tau anime vizionat?   Care a fost primul tau anime vizionat? Icon_minitimeSam Noi 05, 2011 2:37 am

hi Hi!! Am aparut si eu pe aici.. Pai primul meu anime a fost Kaleido Star(cred ca asa se scrie), apoi Regele Shaman si Pokemon. Cred ca Pokemon a fost inaintea Regelui Shaman. Stiu ca ma uitam pe Animax la Kaleido Star si voiam sa lucrez si eu la circ. :aw ByE!! bye
Sus In jos
● Lene
Moderator
Moderator
● Lene


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Capricorn
Mesaje Mesaje : 362
Puncte Puncte : 434
Reputatie Reputatie : 15
Varsta : 27

Care a fost primul tau anime vizionat? Empty
MesajSubiect: Re: Care a fost primul tau anime vizionat?   Care a fost primul tau anime vizionat? Icon_minitimeSam Noi 05, 2011 3:46 am

Pai.. Cred ca primul meu anime a fost Dragon Ball, dar nu mi-a cam placut.. Nici nu stiam ca e anime pe atunci si chiar nu imi prea placeau cele cu lupte. Dupa aceea a fost Shaman king, spre deosebire de Dragon Ball, Shaman King chiar mi-a placut! Ma uitam mereu dar nu am ajuns sa ii vad sfarsitul deoarece mereu se dadea in reloare cand era pe la sfarsit lucru ce ma scotea din pepeni.
Dupa aceea a fost Ynuiasha, la el ma uitam doar cand nu aveam ce face si ma plictiseam deoarece nu imi displacea dar nu sunt nici fana. Apoi a fost.. Tokio mew mew. La el ma uitam zilnic, mergeam la o prietena acasa la ora respectiva si ne uitam, sau venea ea la mine, dar aveam ore fixe cand ne opream din ceea ce faceam si ne duceam la televizor. Apoi a fost Hell girl- si din nou cand il pierdeam aveam nervi si staeam bosumflata. Dar cand a aparut Naruto am fost obsedata de el. Trebuie sa recunosc.. Mi-am facut pana si bandana.. Visam ca voi ajunge ca naruto si m-am dus la Judo si Aikido, sincer m-au ajutat mult sportuile pe care le-am facut si acum chiar stiu sa ma apar. La judo am fost in jur de un an si la Aikido mai putin deoarece am aflat ca am anemie si nu mai puteam sa fac asa de mult efort caci ameteam si imi venea rau. Dar cand aud o melodie de la Naruto, Shaman King sau Hell girl imi aduc amintiri placute. Ce nu aisi da sa fie ca atunci..
Zilele alea in care animeurile erau bune si interesante, nu ca cele de acum [in gen School days] Chiar sunt stupide si ma enerveaza.. Nu mai am ceva bun la care sa ma uit si ma cam deranjeaza acest aspect.. Am vazut o gramada de animeuri chia scarboase si ingrozitoare care imi repugna. Dar si multe altele minutate care chiar merita vazute.
Pot spune ca am o gramada de melodii de la animerueile care mi-au placut. Si mii le amintesc cu placere.

Hell girl:


Naruto- sad song


Paradise Kiss


Si multe altele. Le ador si nu ma voi satura niciodata sa ma uit la ele. Din naruto de ex am vazut toate episoadele pana acum. Adica 455.
Naruto normal are 220 de ep;
Naruto shippuden are 235 de ep.
Nu imi e rusine sa spun ca am plans de enspe mii de ori la el: Cnad a murit Haku, cand era sa moara Sasuke, cand a murit Garra si l-a inviat Cyo basama care a murit in schimb, cand a murit Azuma, cand a murit Itachi, Tsunade care si-a revenit, Jiraya, si Kakashi. Unii si-au revenit si a fost o bucurie dar altii nu.. Si chiar m-a intristat.. Cand ma uit la un anime, citesc un manga, un fic sau chiar un film il traiesc si sun tunpic mai emotiva.
Sus In jos
http://myplace.forumgratuit.ro/
lee
Membru Forum
Membru Forum
lee


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 45
Puncte Puncte : 49
Reputatie Reputatie : 0
Varsta : 29

Care a fost primul tau anime vizionat? Empty
MesajSubiect: Re: Care a fost primul tau anime vizionat?   Care a fost primul tau anime vizionat? Icon_minitimeSam Noi 19, 2011 3:44 am

Primul meu anime vizionat a fost Shaman King pe Jetix,dar nici nu stiam ca e anime,credeam ca e doar un desen...Am aflat mai tarziu ca e anime si credeam ca primul anime vizionat era Yu yu hakusho care l-am vazut pe Animax.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Care a fost primul tau anime vizionat? Empty
MesajSubiect: Re: Care a fost primul tau anime vizionat?   Care a fost primul tau anime vizionat? Icon_minitimeLun Dec 05, 2011 5:24 am

Primul anime vizionat a fost Trigun parca sau Kaleido Star
Sus In jos
deLL Nu Vreau. <3
Membru Forum
Membru Forum
deLL Nu Vreau. <3


Element : Lighting
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 104
Puncte Puncte : 118
Reputatie Reputatie : 5
Varsta : 27

Care a fost primul tau anime vizionat? Empty
MesajSubiect: Re: Care a fost primul tau anime vizionat?   Care a fost primul tau anime vizionat? Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 7:49 am

Primul meu anime a fost Regele Shaman! A fost minunat chiar l`am vazut luna trecuta pe pro ttv sau nu stiu sigur unde insa a fost foarte frumos!
Sus In jos
http://inuworld.forumgratuit.ro
AnimeFun
Membru Forum
Membru Forum
AnimeFun


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 42
Puncte Puncte : 64
Reputatie Reputatie : 4
Varsta : 25

Care a fost primul tau anime vizionat? Empty
MesajSubiect: Re: Care a fost primul tau anime vizionat?   Care a fost primul tau anime vizionat? Icon_minitimeDum Feb 05, 2012 10:41 am

Primul si cel mai iubit anime pentru mine este naruto relativ naruto shippuden.Si dupa el mai pot urma :bleach .full metall alchemist.fata iadului.etc
Sus In jos
Kimera
Membru V.I.P
Membru V.I.P
Kimera


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 2560
Puncte Puncte : 2593
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 26

Care a fost primul tau anime vizionat? Empty
MesajSubiect: Re: Care a fost primul tau anime vizionat?   Care a fost primul tau anime vizionat? Icon_minitimeLun Feb 06, 2012 1:18 am

Primul a fost Shaman King si al doilea Kaleido Star.
Sus In jos
Psycho
Membru Apreciat
Membru  Apreciat
Psycho


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 1338
Puncte Puncte : 1452
Reputatie Reputatie : 22
Varsta : 13

Care a fost primul tau anime vizionat? Empty
MesajSubiect: Re: Care a fost primul tau anime vizionat?   Care a fost primul tau anime vizionat? Icon_minitimeJoi Feb 09, 2012 7:22 am

Pokemon Rulz!
A fost demult, sau am mai vazut si altele. Dar cine stia ca alea is anime-uri?

Psycho XD
Sus In jos
Catsz
Moderator
Moderator
Catsz


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Mesaje Mesaje : 305
Puncte Puncte : 313
Reputatie Reputatie : 4

Care a fost primul tau anime vizionat? Empty
MesajSubiect: Re: Care a fost primul tau anime vizionat?   Care a fost primul tau anime vizionat? Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 1:22 pm

Eu..ca Psycho. Am vazut multe anime-uri gen Pokemon si na, citez: "cine stia ca alea is anime-uri? "
Sus In jos
Rina
Membru Nou
Membru Nou
Rina


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 9
Puncte Puncte : 16
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 24

Care a fost primul tau anime vizionat? Empty
MesajSubiect: Re: Care a fost primul tau anime vizionat?   Care a fost primul tau anime vizionat? Icon_minitimeDum Feb 12, 2012 2:03 pm

Bunăă!! Primul meu anime a fost Yu Yu Hakusho, ţin minte că nu am vrut să mă duc la Înviere că pierdeam un episod din el. Al doilea anime a fost Kaleido Star, apoi am început să mă uit la Naruto, în fiecare seară pe Jetix eram cu sufletul la gură dacă Sasuke o va săruta pe Sakura sau dacă îi spune că o iubeşte. După Naruto a urmat Mew Mew Power, personajul meu preferat era Reneé. Şi bine cunoscutul Pokémon. Cam astea au fost primele mele animeuri. adorabbel
Byee bye
Sus In jos
I <3 Foxxy
Membru Forum
Membru Forum
I <3 Foxxy


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Scorpion
Mesaje Mesaje : 25
Puncte Puncte : 27
Reputatie Reputatie : 0
Varsta : 28

Care a fost primul tau anime vizionat? Empty
MesajSubiect: Re: Care a fost primul tau anime vizionat?   Care a fost primul tau anime vizionat? Icon_minitimeDum Mar 04, 2012 10:24 am

Primul meu anime?....Cred ca a fost Pokemon [nu stiu care] sau Shaman King...
Sus In jos
вüвü ๏ ̯͡๏
Administrator
Administrator
вüвü ๏ ̯͡๏


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 824
Puncte Puncte : 912
Reputatie Reputatie : 30
Varsta : 26

Care a fost primul tau anime vizionat? Empty
MesajSubiect: Re: Care a fost primul tau anime vizionat?   Care a fost primul tau anime vizionat? Icon_minitimeMar Mar 27, 2012 10:35 am

Eu cred ca primul a fost Naruto rolle
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
TicTac
Membru Forum
Membru Forum
TicTac


Sex Sex : feminin
Mesaje Mesaje : 197
Puncte Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 5

Care a fost primul tau anime vizionat? Empty
MesajSubiect: Re: Care a fost primul tau anime vizionat?   Care a fost primul tau anime vizionat? Icon_minitimeVin Mar 30, 2012 6:26 am

Primul meu anime a fost Sailor Moon.
Sus In jos
Sou
Membru Forum
Membru Forum
Sou


Element : Water
Sex Sex : feminin
Mesaje Mesaje : 23
Puncte Puncte : 25
Reputatie Reputatie : 0

Care a fost primul tau anime vizionat? Empty
MesajSubiect: Re: Care a fost primul tau anime vizionat?   Care a fost primul tau anime vizionat? Icon_minitimeDum Apr 15, 2012 7:28 am

Primul vizionat de la cap la coadă a fost "Tokyo mew mew" ~ cred. a fost acum ceva timp..
Sus In jos
Sirius
Membru Forum
Membru Forum
Sirius


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 122
Puncte Puncte : 142
Reputatie Reputatie : 4
Varsta : 27

Care a fost primul tau anime vizionat? Empty
MesajSubiect: Re: Care a fost primul tau anime vizionat?   Care a fost primul tau anime vizionat? Icon_minitimeMar Mai 01, 2012 5:17 am

Primul ever a fost Shaman King~ Stiu melodia si acum <3 Oricum, dupa Shaman King a urmat Kaleido Star si...Yu Yu Hakusho cred. Nu am vazut Sailor Moon, dar pe vremea mea ma uitam la Ciocanitoarea Woody. Sorry :))
Sus In jos
http://gangofparis.forumers.ro/forum
5adistic
Membru Forum
Membru Forum
5adistic


Element : Water
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Scorpion
Mesaje Mesaje : 20
Puncte Puncte : 26
Reputatie Reputatie : 0
Varsta : 23

Care a fost primul tau anime vizionat? Empty
MesajSubiect: Re: Care a fost primul tau anime vizionat?   Care a fost primul tau anime vizionat? Icon_minitimeJoi Ian 01, 2015 5:46 am

Primul meu anime a fost Shaman king. Mereu când începea fredonam prin casă cântecul și mă simțeam eroină ca și regele Shaman. Apoi a fost Pokemon și desigur, Naruto.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Care a fost primul tau anime vizionat? Empty
MesajSubiect: Re: Care a fost primul tau anime vizionat?   Care a fost primul tau anime vizionat? Icon_minitime

Sus In jos
 
Care a fost primul tau anime vizionat?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Spune primul cuvant la care te gandesti
» Care este modul ideal in care ai putea muri?
» Cine ai fost intr-o viata anterioara
» Top 10 Anime
» Cartoons vs Anime

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: Θ Discut libere Θ :: Θ Discutii despre anime-urile noastre preferate ! Θ-
Mergi direct la: