☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Deadman Wonderland

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Psycho
Membru Apreciat
Membru  Apreciat
Psycho


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 1338
Puncte Puncte : 1452
Reputatie Reputatie : 22
Varsta : 13

Deadman Wonderland Empty
MesajSubiect: Deadman Wonderland   Deadman Wonderland Icon_minitimeSam Noi 05, 2011 7:01 am

Deadman Wonderland Deadman_Wonderland_-_Title_Image

Descriere: Viaţa lui Igarashi Ganta se schimbă radical când toţi colegii lui de clasă sunt ucişi de o persoană cunoscută sub numele de "Omul Rosu", cu o misterioasă putere de a controla sângele. Tânărul, fiind singurul supravieţuitor, devine principalul suspect, iar după un scurt proces, este condamnat la moarte şi dus la o închisoare privată, Deadman Wonderland. Acolo o întâlneşte pe Shiro, o tânără ciudată ce pare sa-l cunoască pe Ganta de dinainte, iar ea ajunge să-i fie o buna prietena. În căutarea "Omului Roşu", Ganta ajunge sa descopere arta de a-şi manipula propriul sange, transformandu-l într-o armă.

Se poate viziona aici.

Parerea mea: Mie mi-a placut mult anime-ul asta. L-am urmarit repede si a avut un final - ca alte anime - in care mai exista multe intrebari. Momentan o sa ma duc peste putin timp sa vizionez OVA-ul. Poate va aparea ceva nou acolo.

Psycho XD


Ultima editare efectuata de catre Psycho in Mar Ian 10, 2012 2:30 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Elyy
Membru Activ
Membru Activ
Elyy


Element : Lighting
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Taur
Mesaje Mesaje : 406
Puncte Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 30
Varsta : 26

Deadman Wonderland Empty
MesajSubiect: Re: Deadman Wonderland   Deadman Wonderland Icon_minitimeDum Noi 27, 2011 1:57 am

yuhuu, inca un anime tare, care mia palcut mult, nu prea mai imi aduc amitne bine despre ce era vorba dar stiu ca mia placut mult cum a intrat baiatul ala la inchisoare dupaia au aparut necazuri si alte chestii, oricum tot ce stiu este ca mia palcut mult animeul :x
Sus In jos
 
Deadman Wonderland
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: Θ Discut libere Θ :: Θ Discutii despre anime-urile noastre preferate ! Θ-
Mergi direct la: