☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Mini dictionar...

In jos 
+3
Yumi
Renesmee
Voltura
7 participanți
AutorMesaj
Voltura
Administrator
Administrator
Voltura


Element : Ice
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Pesti
Mesaje Mesaje : 230
Puncte Puncte : 287
Reputatie Reputatie : 4
Varsta : 29

Mini dictionar... Empty
MesajSubiect: Mini dictionar...   Mini dictionar... Icon_minitimeMar Iul 05, 2011 6:54 am

Deci ... la ficul meu " O POVESTE INCITANTA" am primit comentarii de genu:
Ce perversa esti Voltura
Perverso
Cel mai pervers fic pe care l-am citit....

Hmmm.... Am ajuns sa-mi pun intrebari mie insami...
Oare eu stiu ce inseamna pervers?
Daca cineva ma intreba ieri ce inseamna pervers ma uitam lung la el si nu stiam ce sa-i spun... Pai pervers este atunci cand ..... Cand ce? Cand pui mana unei fete pe fu.....hm hm sau atunci cand ... sau cand... si nu ajungeam nicaieri pentru ca eu nu stiam definitia clara si cred ca nici voi.
De aceea am deschis acest topic unde fiecare dintre voi care are o nelamurire cu un cuvant , o sa il caute pe acel cuvant in dictionar apoi i-l va posta aici luminandu-ne si pe noi :D :D :D

Acum niste cuvinte pe care si eu le-am descoperit de curand.

PERVÉRS, -Ă, perverși, -se, adj. (Despre oameni; adesea substantivat) care este înclinat spre fapte rele, gata oricând să facă rău; care manifestă o deviere de la normal a instinctelor, a judecății, a ideilor, descompus din punct de vedere moral; corupt, depravat, imoral; (cu sens atenuat) perfid, fățarnic; spec. anormal din punctul de vedere al comportării în relațiile sexuale. ♦️ (Despre manifestările, instinctele etc. oamenilor) Care trădează, exprimă, reflectă perversitate. – Din fr. pervers.

sau...

LÍBIDO s. n. (Med.) Dorința de satisfacere a instinctului sexual. – Din lat., fr. libido.


Acum sa va vad pe voi , e imposibil sa stiti voi tot dictionarul :king:
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
Renesmee
Membru Activ
Membru Activ
Renesmee


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Varsator
Mesaje Mesaje : 831
Puncte Puncte : 883
Reputatie Reputatie : 36
Varsta : 27

Mini dictionar... Empty
MesajSubiect: Re: Mini dictionar...   Mini dictionar... Icon_minitimeMar Iul 05, 2011 8:35 am

Stiam ca in general oamenii folosesc cuvantul " pervers " asa cum ai spus tu . Adica , un baiat pune mana pe " butt`ul " unei fete si asa mai departe . Dar stiam si ca " pervers " inseamna de fapt om rau .
De fiecare data cand spuneam ceva de genul " Uite ce pervers/a e cutare .. " toti se uitau ciudat la mine , nestiind ca eu ma refeream la faptul ca e rau sau ca face fapte marseave . :))
Si de atunci nu mai folosesc cuvantul " pervers '' . O.o

Apropo , mie mi se pare foarte bun fic`ul tau ! :lol!: Un pic .. pervers :)) .. , dar nu depaseste limitele si asta e bine . :P
Sus In jos
Renesmee
Membru Activ
Membru Activ
Renesmee


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Varsator
Mesaje Mesaje : 831
Puncte Puncte : 883
Reputatie Reputatie : 36
Varsta : 27

Mini dictionar... Empty
MesajSubiect: Re: Mini dictionar...   Mini dictionar... Icon_minitimeMar Iul 05, 2011 9:01 am

Pentru cei cu zodiacul chinezesc [ de obicei arata Cocos Yang Apa , Bivol Yin Foc [ eu :lol!: . ] , Sobolan Yang Pamant , etc .

Ce este Ying si Yang ? [ am luat`o de pe Wikipedia .. :)) ]

Ying si Yang :

Yin (Chineză: 陰/阴; pinyin: yīn; se traduce literal prin "loc întunecos, pantă (deal) nordică, mal (râu) sudic; noros, sumbru") este elementul întunecat; el este trist, pasiv, sobru, feminin, introvertit, intim, şi corespunde nopţii.

Yang (陽/阳; yáng; "loc însorit, pantă (deal) sudic, mal (râu) nordic; strălucire solară") este elementul luminos; este fericit, plin de vitalitate, activ, strălucitor, masculin şi corespunde zilei. Yin este adeseori simbolizat de apă şi de pământ, în timp ce Yang este simbolizat de foc şi vânt.



A , si un cuvant care eu nu stiam ce inseamna , dar am cautat in dex . :oops: :

ATROCITÁTE s.f. 1. Cruzime. 2. (Concr.) Faptă înspăimântătoare; grozăvie. [Cf. fr. atrocité, it. atrocità, lat. atrocitas].
Sus In jos
Yumi
Membru Forum
Membru Forum
Yumi


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Rac
Mesaje Mesaje : 184
Puncte Puncte : 217
Reputatie Reputatie : 6
Varsta : 25

Mini dictionar... Empty
MesajSubiect: Re: Mini dictionar...   Mini dictionar... Icon_minitimeJoi Iul 07, 2011 8:56 am

Ola! Pei vine marea Yumisor sa va lumineze mintea! : )) (de parca a ei e luminata vreodata : )) :sleep: )
Stiti ca adesea/ mai mereu, gasim in ficuri "Dupa ce mi-am facut siesta de dimineata" sau "Ma indrept spre baie pentru ami face siesta de dimineata". De curand am aflat ca este o prostie sa zici asta, caci si eu am spus-o la ficul meu. De ce? Pentru ca siesta inseamna de fapt altceva:

SIÉSTĂ ~e f. rar Odihnă de după prânz. ◊ A-și face ~a a dormi după prânz.

:D Cred c-o sa va ajute destul de mult. Cel putin pe mine m-a ajutat :D
Sus In jos
Voltura
Administrator
Administrator
Voltura


Element : Ice
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Pesti
Mesaje Mesaje : 230
Puncte Puncte : 287
Reputatie Reputatie : 4
Varsta : 29

Mini dictionar... Empty
MesajSubiect: Re: Mini dictionar...   Mini dictionar... Icon_minitimeJoi Iul 07, 2011 10:26 pm

Yumi cred ca tie ti-am atras atentia in legatura cu asta... aici sau pe alt forum... :scratch:

In fine important este ca tu te-ai lamurit intr-un final si acum cu ajutorul tau se vor lumina si altii :P
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
Yumi
Membru Forum
Membru Forum
Yumi


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Rac
Mesaje Mesaje : 184
Puncte Puncte : 217
Reputatie Reputatie : 6
Varsta : 25

Mini dictionar... Empty
MesajSubiect: Re: Mini dictionar...   Mini dictionar... Icon_minitimeVin Iul 08, 2011 1:12 am

Da, tu mi-ai atras atentia si asa mi-am luminat mintea (atunci ca acuma nu stiu cata lumina mai e acolo ; )) ) :D :cheers:
Sus In jos
Zummy
QueenBee
QueenBee
Zummy


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 3505
Puncte Puncte : 5384
Reputatie Reputatie : 171
Varsta : 111

Mini dictionar... Empty
MesajSubiect: Re: Mini dictionar...   Mini dictionar... Icon_minitimeJoi Aug 25, 2011 10:26 am

interesant topic , oare ce cuvant fulger am avut eu de nu stiam ce inseamna ? :jrtujuj: gandeste gandeste poi ce-i drept voltura tu ai spus , eu una nu stiam ce e ala libidou :uufrfwt5: perversa mica ce esti :i7i7i:
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro
•Cofféeღ
Membru Forum
Membru Forum
•Cofféeღ


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 56
Puncte Puncte : 113
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 25

Mini dictionar... Empty
MesajSubiect: Re: Mini dictionar...   Mini dictionar... Icon_minitimeMar Aug 30, 2011 10:15 am

PERVÉRS, -Ă adj. Corupt, depravat; anormal din punct de vedere sexual. ♦ Perfid, fățarnic; înclinat spre fapte rele. [< fr. pervers, cf. lat. perversus – întors, în sens contrar].

Eu prefer sa folosesc cuvantul pervers cu un anumit sens si anume cel de mai sus. ^^

Sincer eu credeam prima data ca e un cuvant ''interzis'' dar apoi mi-am dat seama ca e un cuvant nomal ca toate celelalate pe care il putem pronunta fara nici o rusine... Bineinteles daca nu o spunem in pat sau altundeva. o.0 :))
Sus In jos
Elyy
Membru Activ
Membru Activ
Elyy


Element : Lighting
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Taur
Mesaje Mesaje : 406
Puncte Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 30
Varsta : 26

Mini dictionar... Empty
MesajSubiect: Re: Mini dictionar...   Mini dictionar... Icon_minitimeMar Noi 22, 2011 9:26 am

hmm interesant, din punctul meu de vedere, anumite cuvinte pentru cineva inseamna ceva si pentu altii altceva, adica de la sensul de baza al cuvantului ce se gaseste in dictionar, in ochii altcuiva acel cuvant este perceput altfel, asa cum este si cuvantul pevers despre care tot vorbim, pentru mine pervers inseamna acele persoane care nu se pot stapanii si cand vad persoane de acelasi sex cu ele sau chiar opus, depinde, nu se pot abtine sa nu faca o mica scena, avand in vedere ca neuronii lor li se scoala, cum s-ar spune in prezenta acelei persoane, mnoo sau mai pe romaneste: cand un om vede o perosana pe care o place din punct de vedere fizic, iese ''gerry'' din vizuina si incepe sa exploreze alte tinuturi :))
in momentul asta dragoste nu prea mai gasesti pe nicaieri, toata lumea iese cu o persoana doar pentru fizic si pentru ca are o reputatie mare in societate, probabil, dragoste nu prea mai vezi, deci cuvantul pervers ne-ar definii pe toti, mai mult sau mai putin, depinde de fiecare.
Asta e parerea mea, acuma fiecare paote avea alta parere.
Sus In jos
Himeji.
Moderator
Moderator
Himeji.


Element : Ice
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Taur
Mesaje Mesaje : 2018
Puncte Puncte : 2037
Reputatie Reputatie : 7
Varsta : 104

Mini dictionar... Empty
MesajSubiect: Re: Mini dictionar...   Mini dictionar... Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 10:45 am

Hm.Mie acest cuvant mi se pare a fi unul normal Mini dictionar... 3960418112
Sus In jos
Continut sponsorizat





Mini dictionar... Empty
MesajSubiect: Re: Mini dictionar...   Mini dictionar... Icon_minitime

Sus In jos
 
Mini dictionar...
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Mini prostioare!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: ¤ Ceea ce nu merita citit ! ¤ :: ¤ Arhiva ¤-
Mergi direct la: