☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Ce-ai face cu un Death Note?

In jos 
+4
ZuZa_Roxa
Invader Lamu
AnimeFun
Psycho
8 participanți
AutorMesaj
Psycho
Membru Apreciat
Membru  Apreciat
Psycho


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 1338
Puncte Puncte : 1452
Reputatie Reputatie : 22
Varsta : 13

Ce-ai face cu un Death Note? Empty
MesajSubiect: Ce-ai face cu un Death Note?   Ce-ai face cu un Death Note? Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 1:43 am

Draga Psycho, ce ai face cu un Death Note?

As ucide. Simplu si la obiect. E greu sa te gandesti ca aia sa nu te prinda, sa gandesti fiecare miscare dar as fi facut asemeni lui Light. Dar dupa ce as fi ajuns departe, m-as fi razbunat si pe persoanele ce le urasc chiar si din prostie. Uraasc multe persoane din diferite motive si cele care le urasc mai putin i-as ucide direct, pe ceilalti in chinuri. Yeah, asemeni lui Light mi-as fi pierdut controlul asupra caietului mortii si posibil sa sfarsesc ca el, dar e o sansa in iata pe care nu as fi in stare sa ii dau cu piciorul.

Psycho XD
Sus In jos
AnimeFun
Membru Forum
Membru Forum
AnimeFun


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 42
Puncte Puncte : 64
Reputatie Reputatie : 4
Varsta : 25

Ce-ai face cu un Death Note? Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face cu un Death Note?   Ce-ai face cu un Death Note? Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 3:40 am

Nu sunt in masura sa spun ceea ce urmeaza sa spun dar nu ma pot abtine.Hei tu vezi doar partea negativa a lucrurilor.DeathNote a fost si este un anime din care sa se poate desprinde o invatatura.Bine inteles ca el si impreuna cu alte animeuri din astea spala creierele copiilor si ii indruma pe o cale gresita.O sa fac o mica descriere din ceea ce eu am dedus dupa ce am terminat de vizualizat animeu acum mult timp.

DeathNote-este un anime plin de actiune personajul principal fiind Light Yagami care la inceputul animeului priveste cum din cer cade un mic carnetel.El ajunge sa inteleaga cum sta treaba cu acel mic carnetel care ia denumirea de carnetul mortii.O data cu intelegerea aceasta el ajunge sa vada si sa cunoasa pe Ryuk un demon ascuns .Ce trebuie noi sa intelegem din acest anime?Va spun eu.

Acest anime pune foarte mult accent pe lacomia si setea de ucidere a lui Light.El devine incontrolabil omorand orice persoana iar fi zis doar ,, Date mai incolo,,.Bine inteles el se intalneste cu ,, L ,, care ajunge sa il urmareasca si sa l analizeze pe Light care ia numele de scena Kyra.Noi trebuie sa punem in valoare cele prezentate in anime.Nu trebuie sa fim lacomi si mereu trebuie sa ne controlam.Mereu trebuie sa alegem in viata si mereu trebuie sa facem ceea ce este corect.Acum ajung si la intrebarea ta:Ce ai face cu un DeathNote?

-Eu unul las arunca in foc pentru ca provine de la Diavoli.Daca u vrei sa sfarsesti asa si nu vrei nimic mai mult iti urez succes in sustinerea crimelor si altelor chestii ilegale.

Terminat.
Sus In jos
Psycho
Membru Apreciat
Membru  Apreciat
Psycho


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 1338
Puncte Puncte : 1452
Reputatie Reputatie : 22
Varsta : 13

Ce-ai face cu un Death Note? Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face cu un Death Note?   Ce-ai face cu un Death Note? Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 7:32 am

He he! Cale gresita? Da-mi voie sa iti zic ca Death Note nu a avut nici-o influenta asupra mea. Ceea ce gandesc acum, gandeam si inainte si voi continua cu aceasta cugetare. Mi-am pus intrebarea cu ce as face daca as avea "putere" inainte de a viziona anime-ul. Cat despre "de la Diavol"... nu cred in ei. Daca am gandesc, nu cred in nimic. Sau da! Cred in mine. E fiinta ce-a mai apropiata mie si ce o cunsoc. Si ah da, eu am intrebat "Ce ai face" nu ce vei face. Din ultimele lucruri care le-ai zis se desprinde altceva. Eu mi-am respus parerea. Si crede-ma, nu as avea timp sa ma cert. Nu ca nu imi place, ci am alte lucruri bune de facut. Topicul mai e si pe alte forumuri si am vrut sa vad ce parere au userii de aici.

Psycho XD
Sus In jos
Invader Lamu
Membru Forum
Membru Forum
Invader Lamu


Sex Sex : masculin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 212
Puncte Puncte : 279
Reputatie Reputatie : 3
Varsta : 38

Ce-ai face cu un Death Note? Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face cu un Death Note?   Ce-ai face cu un Death Note? Icon_minitimeSam Ian 07, 2012 8:08 am

Pai as citi stirile si as ucide asa: In primul rand pe cei a caror nume ii stim cu totii. Politicienii ca Iliescu, Nastase, Boc. Care trtureaza sau au torturat tara. Apoi dupa ce as rezolva cu politica, as ucide criminalii in serie si violatorii a caror nume le voi afla de la stiri. Si nu mi-as pierde controlul sa ucid persoane care ma streseaza, asa cum a facut Light. Iar cand ar ramane de pus un singur nuume si apoi ar urma sa mor as prefera sa renunt sa mai scriu acel nume si sa traiesc sutele de ani adunate de la cei ucisi. :)) Malefic, nu? =))
Sus In jos
ZuZa_Roxa
Membru Activ
Membru Activ
ZuZa_Roxa


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 1241
Puncte Puncte : 1459
Reputatie Reputatie : 69
Varsta : 27

Ce-ai face cu un Death Note? Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face cu un Death Note?   Ce-ai face cu un Death Note? Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 8:35 am

Eu las pastra intr-un sertar , pt ca nu vreau sa fac contact cu el astfel incat sa omor oameni si dupa aia sa ajung unde nu trebuie cand o sa mor eu :not:
Sus In jos
https://loveanime4ever.forumgratuit.ro/
LexX
Membru Forum
Membru Forum
LexX


Element : Fire
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Berbec
Mesaje Mesaje : 123
Puncte Puncte : 159
Reputatie Reputatie : 2
Varsta : 28

Ce-ai face cu un Death Note? Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face cu un Death Note?   Ce-ai face cu un Death Note? Icon_minitimeVin Apr 13, 2012 9:21 am

Pai... poate ca nu este cel mai corect lucru, dar daca as gasi un asemenea carnet, as incepe cu Basescu. Pe el l-as omori fara nici o remuscare, pentru ca as sti cu siguranta ca as face mai mult bine... politicienii multi dintre ei sunt corupti, dar unul mai mare ca acel... off, nici nu stiu cum sa-i spun... nu merita sa traiasca. In rest, nu cred ca m-as apuca sa ucid oameni decat in situatii speciala, asa cum este "Domnul Presedinte" si oamenii lui...
Sus In jos
Catsz
Moderator
Moderator
Catsz


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Mesaje Mesaje : 305
Puncte Puncte : 313
Reputatie Reputatie : 4

Ce-ai face cu un Death Note? Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face cu un Death Note?   Ce-ai face cu un Death Note? Icon_minitimeMier Apr 18, 2012 4:58 pm

L-as pune-n rama. xD Pana m-ar enerva unele si..poate..le-as scrie numele. Sau pur si simplu as face-o din curiozitate, sa vad daca e real.
Sus In jos
sakura chan
Membru Activ
Membru Activ
sakura chan


Element : Moon
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Fecioara
Mesaje Mesaje : 492
Puncte Puncte : 501
Reputatie Reputatie : 1
Varsta : 26

Ce-ai face cu un Death Note? Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face cu un Death Note?   Ce-ai face cu un Death Note? Icon_minitimeDum Feb 17, 2013 5:06 am

Cred ca l-as atinge numai ca sa il vad pe shinigami, dar nu as ucide pe nimeni, l-as lasa acolo sa putrezeasca in pod, undeva. Nu prea ma pasioneaza uciderea oamenilor, desi ar fi cateva persoane care ar trebui sa dispara, dar nu vreau sa fac asa ceva.
Sus In jos
http://animelove.3xforum.ro/
Kagome San
Membru Forum
Membru Forum
Kagome San


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Balanta
Mesaje Mesaje : 21
Puncte Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 0
Varsta : 28

Ce-ai face cu un Death Note? Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face cu un Death Note?   Ce-ai face cu un Death Note? Icon_minitimeMar Dec 30, 2014 2:29 pm

Hmm, buna intrebare...stai sa imi pun stop imaginatiei. Un lucru e clar, m-as descotorosii de multe persoane care imi vor raul :)
Sus In jos
http://japanandkorea.wikiforum.ro
Continut sponsorizat





Ce-ai face cu un Death Note? Empty
MesajSubiect: Re: Ce-ai face cu un Death Note?   Ce-ai face cu un Death Note? Icon_minitime

Sus In jos
 
Ce-ai face cu un Death Note?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Death Note .
» Sfarsitul Death Note
» Death Note . Photographi
» Corner of the death
»  Deliver me from death (+15)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: ☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Love Anime ♥ ☺ ♂ :: Anime. :: Death Note-
Mergi direct la: