☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼

☼ - > - > - > ♀ ☺ ♥ Fa-ti cont si distreaza-te alaturi de noi! ♥ ☺ ♂ < - < - < - ☼
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Blood-C

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Psycho
Membru Apreciat
Membru  Apreciat
Psycho


Element : Death
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Gemeni
Mesaje Mesaje : 1338
Puncte Puncte : 1452
Reputatie Reputatie : 22
Varsta : 13

Blood-C Empty
MesajSubiect: Blood-C   Blood-C Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 1:17 pm

Blood-C Blood-c-poster

Descriere:Altarul Ukishima se află într-un vechi, pitoresc oraş aflat la marginea unui lac. Preoteasa altarului, Kisaragi Saya, locuieşte acolo înpreună cu tatăl său, Tadayoshi. Ziua, ea trăieşte ca un student normal al Academiei Sanbara. Noaptea, îi vânează pe "Cei Bătrâni". Având abilităţi fizice supranaturale, Cei Bătrâni se hrănesc cu oameni, iar Saya este singura ce îi poate învinge.

Se poate viziona aici.

Parerea mea: Sunt pe la jumatate, unde actiunea devine din ce in ce mai super. E un anime, sadic, la genuri zice si horror desi nu m-am speriat pana acum. E destul de frumos realizat. Siii imi plac uniformele de acolo. Cu lantul ala si cravata <3 Well, ma intreb daca cineva l-a mai vizionat.

Psycho XD


Ultima editare efectuata de catre Psycho in Mar Ian 10, 2012 10:07 am, editata de 2 ori
Sus In jos
★♥Alexia Maria♥★
Membru Premiat
Membru  Premiat
★♥Alexia Maria♥★


Element : Ice
Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Leu
Mesaje Mesaje : 887
Puncte Puncte : 1067
Reputatie Reputatie : 6
Varsta : 26

Blood-C Empty
MesajSubiect: Re: Blood-C   Blood-C Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 8:13 am

Blood-C 1341620487 M-am uitat la o parte din episoade, a fost naspa cum au murit prietenii lui Saya. Era mult sange si chiar a fost misto, adica in prima parte era totul frumos si linistit si apoi incepea lupta adevarata. Cum ai scris si tu Psycho, uniformele chiar erau frumoase. Acest anime imi amintea de BLOOD+, merita vizionat dar fiecare dupa preferintele sale.
Sus In jos
http://animelove.forumactual.com/
Unreal Fear
Membru Forum
Membru Forum
Unreal Fear


Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 64
Puncte Puncte : 81
Reputatie Reputatie : 9

Blood-C Empty
MesajSubiect: Re: Blood-C   Blood-C Icon_minitimeVin Ian 06, 2012 8:50 am

Am vazut anime-ul acum ceva timp si desi nu se clasifica printre preferatele mele, mi-a placut. A avut sange, chiar mult si in fiecare episod, iar asta mi-a placut cel mai mult. Ma asteptam de la inceput ca Fumito-san sa fie "papusarul" si intr-adevar, asa a fost. Anyway, grafica si coloana sonora au fost bune, ideea a fost chiar interesanta si astept sa apara si Blood C : The Last Dark.
Sus In jos
Dellz.
Membru Nou
Membru Nou
Dellz.


Sex Sex : feminin
Zodiac Zodiac : Sagetator
Mesaje Mesaje : 8
Puncte Puncte : 10
Reputatie Reputatie : 0
Varsta : 27

Blood-C Empty
MesajSubiect: Re: Blood-C   Blood-C Icon_minitimeLun Oct 28, 2013 8:27 am

#SEEN.
Eu una ma asteptam ca Fumito sa fiu defapt catelul ala. Ma asteptam la un fel de final din ala clasic in care fata ucide toti monstrii si se alege cu baiatu' frumos, dar m-a cam speriat si am simtit atata compasiune pt Saya la final.
Nu am avut timp sa vad si The LAst Dark, dar nu-l ratez! :3
PS: BLOOD-C chiar e continuarea de la BLOOD+ sau o parte a doua, in fine ceva de genul. Oricum au legatura intre ele. ^-^
Sus In jos
Continut sponsorizat





Blood-C Empty
MesajSubiect: Re: Blood-C   Blood-C Icon_minitime

Sus In jos
 
Blood-C
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
☼ Lσνє αηιмє 4єνєя ☼ :: Θ Discut libere Θ :: Θ Discutii despre anime-urile noastre preferate ! Θ-
Mergi direct la: